Get Adobe Flash player

Z inicjatywy DKK (Dyskusyjny Klub Książki w Kowalu) w ramach projektu literackiego panelu dyskusyjnego odbył się w bibliotece wieczór poetycki. Jego bohaterkami były mieszkanki Kowala – panie Krystyna Rzadkowolska i Urszula Rembiałkowska. Swoje wiersze publikują m. in. w „Antologii poezji” oraz na Facebooku w grupie pod nazwą „Piękno słowa” oraz „Dotyk piękna”.

Próbując zdefiniować poezję przytoczę słowa poety Andrzeja Krzysztofa Malesy, autora i opiekuna artystycznego w/w grupy: „...poezji jest tyle, ilu jest jej czytelników, każdy z piszących pewnie także rozumie ją inaczej dla mnie osobiście to rodzaj interaktywnej gry z wyobraźnią i wrażliwością czytelnika. Wydaje mi się, że poezja powstaje po to, by nasze życie było lepsze, doskonalsze. Przed poezją stoi ogromne wyzwanie, ma sprawiać, że świat będzie piękniejszy...”

( z wywiadu dla https://iotwock.info/artykul/poeta-andrzej-krzysztof/26255)

Spotkanie przebiegło w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Delektowaliśmy się sernikiem upieczonym przez p. Monikę Rybarczyk. Odczytanie wierszy naszych bohaterek stanowiło doskonały punkt wyjścia dla dyskusji o roli poezji jako takiej. Dodatkowym ubarwieniem spotkania stała się wizyta niespodziewanych gości - p. Marysi Glonek i Samuela Goo. Poruszyli oni tematy, niby znane każdemu z nas, a jednak ujęte z innej perspektywy – wspomnienia z dzieciństwa, przeżywanie codzienności, czy chwile wyjątkowe, znajdujące trwałe miejsce w ludzkiej pamięci.