W sobotę 5 października czytelnicy naszej biblioteki ponownie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Tegoroczna piąta edycja odbywała się w myśl hasła: „Znajdźmy wspólny język”. Program stworzono w dużej mierze pod kątem najmłodszych czytelników. Po powitalnej piosence w wykonaniu Natalii Nykel, nasi goście mogli m. in. obejrzeć film ”Ptyś i Bill”, jak również aktywnie uczestniczyć w warsztatach literackich „Ulica świata”. Dodatkowych atrakcji dostarczyli nam harcerze z 40 Drużyny Wędrownej Wadera i 34 Drużyny Starszej Harcerskiej Młode Wilki, prowadzący gry i zabawy ruchowe, rozpalając sztuczne ognisko i współtworząc z naszymi czytelnikami przerażającą historię. Dla głodnych przygotowano smaczne przekąski. Serdecznie dziękujemy wszystkich za wspólny, miło spędzony wieczór.