Jest nam miło poinformować, że nasza biblioteka przystąpiła w tym roku do akcji Narodowe Czytanie. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Celem jest promocja literatury pięknej i czytelnictwa. Jest to także okazja do przypomnienia Polakom klasyki polskiej literatury. Rok 2018 to wyjątkowa data, związana ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.  Para prezydencka zaproponowała w tym roku do przeczytania fragmenty „Przedwiośnia „ Stefana Żeromskiego .Ze strony naszej biblioteki w organizację wydarzenia zaangażowały się panie działające w DKK (Dyskusyjny Klub Książki): Grażyna Giełdzińska, Anna Osmałek, Anna Gontarek, Jadwiga Balcerak, Ewa Braun, Krystyna Wiśniewska, Aleksandra Śliwińska, Emilia Kuczyńska, Anna Marcinkowska oraz Lidia Borkowska i z tej okazji wspólnie przeczytały wybrane fragmenty. Otrzymaliśmy unikalny stempel , potwierdzający nasze uczestnictwo oraz podziękowania.