W piątkowy wieczór 19 października br. gościliśmy w naszej bibliotece Hannę Cygler autorkę powieści obyczajowych. Spotkanie odbyło się w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Naszymi gośćmi były panie z działających w naszym miasteczku organizacji w tym z Klubu Seniora, Związku Emerytów i Rencistów , Koła Gospodyń Wiejskich oraz czytelniczki a także osoby zainteresowane twórczością pisarki.Hanna Cygler jest absolwentką skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zawodowo prowadzi własne biuro tłumaczeń, gdzie zajmuje się tłumaczeniami tekstów z języka szwedzkiego i angielskiego. Pisze – jak sama mówi - dla przyjemności, a w swoim dorobku ma już 19 powieści, cieszących się dużą popularnością. Jest osobą bardzo otwartą na świat i ludzi, łatwo nawiązała kontakt z publicznością. Ciekawie i barwnie opowiadała o pomysłach na książki, bohaterach, wątkach powieści oraz o wydawcach.

Spotkanie było okazją do zadawania pytań autorce, na które wyczerpująco odpowiadała. Były to pytania dotyczące początków drogi literackiej ,dowiedzieliśmy się o różnych zabawnych sytuacjach, oraz o tym jak pisanie może stać się życiową pasją. Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Na zakończenie można było zakupić książki i zdobyć autograf autorki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.