Noc bibliotek

3 czerwca miała miejsce Noc Bibliotek. Wielkie święto promujące czytelnictwo odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Czytanie porusza". Drzwi kowalskiej biblioteki otwarto dla mieszkańców o godzinie 20.00, odbyły się zajęcia związane z czytelnictwem. Program oparto na ciekawych nowościach literackich ze znanymi bohaterami. Groza, czary, śledztwo nadało wyjątkowość bibliotecznej akcji.

Na powitanie wykonano: tatuaże „symbol- książka”, wszystkim chętnym w fantastyczne wzory pomalowano twarze. Następnie uczestnicy bardzo chętnie zajęli się malowaniem dłońmi barwnych kompozycji na dużych arkuszach papieru.

Gdy za oknami pociemniało zebraliśmy się w czytelni aby wspólnie napisać opowiadanie z dreszczykiem, które przytaczamy poniżej.

Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na aktorów i spektakl „Tajemnica Starej szafy” oraz nocną projekcję filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna „Sałatka owocowa”.

Czas minął szybko, zapraszamy was na kontynuację rozpoczętej przygody.

Kowal. 03-06-2017

Upiór w bibliotece.

Jest późne zimowe popołudnie, ulica przy której znajduje się biblioteka jest pusta. Zacina deszcz, zerwał się wiatr. Krystian idzie do biblioteki wypożyczyć lekturę „Ten obcy”.Chłopiec spieszy się do biblioteki, by zdążyć przed zamknięciem. Wchodzi na górę, otwiera drzwi, za biurkiem nie ma nikogo. Nagle gaśnie światło... Chłopiec przestraszył się i schował za biurkiem. Nagle zza regału wyłania się czarna postać ze świecącymi czerwonymi oczami. Światło zapaliło się i zgasło, trzasnęły drzwi. Książki pospadały z regałów. Chłopiec chciał uciec, ale drzwi nie chciały się otworzyć. Poczuł że ktoś dotknął jego ramienia. Czarna postać zaczęła wydawać przerażające dźwięki. Nogi miał jak z waty i nie mógł się poruszyć. Zjawa odezwała się ludzkim głosem – Dlaczego zniszczyłeś książkę?

Chłopiec z przerażenia nie mógł nic odpowiedzieć. Zjawa odezwała się po raz drugi: - Poukładamy wszystkie książki w porządku alfabetycznym.

Przerażony Krystian szybko wziął się do pracy. Kiedy skończył układać, światło zapaliło się i zjawa zniknęła. Chłopiec otworzył oczy i zrozumiał że jest we własnym łóżku z rozdartą książką w ręku. Wstał i postanowił ją naprawić. Zaniepokojeni rodzice słysząc dziwne odgłosy dochodzące z pokoju syna, weszli do środka. Chłopiec opowiedział im jaki straszny miał sen. Morał z tego taki „Nie niszczcie książek dzieciaki”