Rozwijanie zainteresowania książką wśród dzieci w bibliotece trwa przez cały kalendarzowy rok. Jest to temat szeroko rozumianej promocji czytelnictwa.

W ramach tych działań organizowane są spotkania z pisarzami, spektakle teatralne, Noc Bibliotek oraz różnorodne imprezy i zajęcia biblioteczne z książką w tle.

W tym roku Święto Książki postanowiliśmy skierować do dzieci, jako przyszłych czytelników. Uczniowie ze szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach „Komiksowy zawrót głowy” na podstawie opowiadania M. Musierowicz „Bijacz”, podczas których wykonywały komiksy w dwóch wersjach – rysunkowej i graficznej. Prace zostały ocenione przez Monikę Rybarczyk i Artura Jeziorskiego, najlepsze z nich zostały nagrodzone oraz wyeksponowane w bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.