Dnia 11 kwietnia gościliśmy w naszej bibliotece pisarza dla dzieci i młodzieży Pawła Beręsewicza. Postać dobrze znaną wśród dzieci, bo jego książki cieszą się ogromną popularnością. Każdy, kto korzysta ze zbiorów biblioteki bez problemu rozpoznaje takie tytuły, jak: „Co tam u Ciumków?”, „Ciumkowie w szkocką kratę”, „ Wielka Wyprawa Ciumków”, „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”, „ Wieści domowe”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Noskawery”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”.

Uczestnicy spotkania z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanej przez pisarza rozmowie o książkach przy "herbatce". Ochotników do wyznaczonych zadań nie brakowało. W trakcie spotkania autor przeczytał fragmenty swoich utworów, opowiadał o bohaterach, nie zdradzając zakończenia opowiadanych przygód. Na zakończenie spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów, rozdał wiele autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci.