Get Adobe Flash player

sdfsdfsdf

Erynie

Autor: Marek Krajewski

ISBN: 978-83-240-1360-9

Liczba stron: 272

Miejscem akcji nowego cyklu kryminałów Marka Krajewskiego est Lwów, a detektywa Eberharda Mocka zastąpił Edward Popielski. We Lwowie wybuchła panika. Żadne dziecko nie może już być bezpieczne uż być bezpieczne. W maju 1939 roku w strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. ginie mały chłopiec. Zbrodnia jest potworna. Kim będzie następna ofiara?następna ofiara?

Całe miasto liczy na pomoc komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce przyjąć sprawy. Nie tym razem.

Nie tym razem. Nie wie jeszcze, że został do tego wybrany. Przez mordercę. Przez Erynie, boginie zemsty. Przez przeznaczenie.
Widmo zbliżającej się wojny, pogromy i paraliżujący strach rządzą Lwowem, tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według własnych reguł. Każdy w nim zna Popielskiego i jego przydomek. Ostatnia rzecz, na którą by się zgodzili, to współpraca ze słynnym `Łysym`. Ale `Łysy` ma inne plany...
Miasto przesiąknięte zbrodnią przesłonił cień bogiń zemsty. Wszyscy pogrążą się w jego mroku na wiele, wiele lat.

Więcej…

Naznaczona- Pierwsza część serii Dom Nocy

Autor: Cast P. C. + Cast Kristin

ISBN: 978-83-2457-818-4

Liczba stron: 350

Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje doros wampira. Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Więcej…

Franklin i małe kaczątko

Autor: Paulette Bourgeois

ISBN: 978-83-7167-685-7

Liczba stron: 32

Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowych filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

 

Więcej…

Hitler i Stalin. Fałszerstwo Wymysł Prawda

Autor: Werner Maser

ISBN: 978-83-04-04934-5

Liczba stron: 512

Hitler i Stalin – czołowe postacie XX w., najbardziej napiętnowane na świecie z powodu swoich czynów i tego, co po sobie pozostawiły – będą zawsze tematem wielu opracowań naukowych i popularnonaukowych W pracach tych można czasem znaleźć tezy bardzo kontrowersyjne. Tym, co różni książkę Masera od podobnych publikacji, jest bardzo wnikliwa analiza dotychczasowych opracowań. Autor pokazuje, jak biografie Hitlera i Stalina są – świadomie lub nie – fałszowane, zniekształcane lub pisane z dużą dozą fantazji. Wykazuje i piętnuje fałszerstwa dokonane z rozmysłem, zwłaszcza w pracach cieszących się znaczną popularnością. Maser głosi jednak z przekonaniem, że historyk powinien być wierny prawdzie historycznej, jeśli nie chce działać na szkodę swoją i swojego rzemiosła. Jego szokujące wyniki badań opartych na nieznanych materiałach źródłowych, traktowanych przez lata jako ściśle tajne, zmuszają do nowego opracowania zasadniczych tematów historii II wojny światowej.

 

Więcej…